Αθλητικές

*****************************************************************************************************************************

Μαιος 2018 - Αθλητικό κέντρο Παλαιού Φαλήρου

Τη Δευτέρα 5 Οκτωβρίου 2015 έλαβε χώρα στο σχολείο μας η 2η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού, με θεματικό άξονα: «Σχολικός Αθλητισμός ? Συμμετέχω και μαθαίνω τα Ολυμπιακά Ιδεώδη μέσα από τα Ολυμπιακά και τα Παραολυμπιακά Αθλήματα», που θεσμοθέτησε το Υπουργείο Πολιτισμού, Παιδείας και Θρησκευμάτων.Σε αυτη μας τίμησε με την παρουσία της η Ολυμπιονίκης μας στο άλμα επι κοντώ Νικόλ Κυριακοπούλου. η οποία απάντησε σε ερωτήματα των μαθητών μας σχετικα με τον αθλητισμο, τον πρωταθλητισμό και το εύ αγωνίζεσθαι. Μαζί της ο προπόνητής της Εμ. Καραγιάννης.

Στα γήπεδα του σχολείου μας έγιναν αγώνες βόλευ και μπάσκετ όλων των τάξεων του γυμνασίου μας με την καθοδήγηση και την επίβλεψη της γυμνάστριας μας Παλυβού Στάντυ.

SAM 0447

SAM 0463